Bojujte s rozvody

Bojujte s rozvody

Boj s rozvodem je nepříjemná událost, která zahrnuje spoustu emocí. V tomto období je důležité, aby byla řada věcí správně uspořádána, a proto je důležité zavolat správnou pomoc.

V praxi se bohužel často stává, že budoucí bývalí partneři nejsou schopni dosáhnout dohody společně. Večírky mohou být někdy diametrálně odlišné. V takových případech nebude mediace schopna nabídnout řešení. Pokud partneři již předem vědí, že se nebudou moci společně dohodnout, je rozumné okamžitě zavolat rodinného právníka. Správná pomoc a podpora vám ušetří spoustu času, peněz a zklamání. Váš vlastní právník bude plně oddán vašim zájmům. Váš budoucí ex-partner bude pravděpodobně mít svého právníka. Právníci poté zahájí jednání. Tímto způsobem se právníci pokusí dosáhnout pro své klienty toho nejlepšího. Během jednání mezi právníky budou muset oba partneři zase něco dávat a brát. Tímto způsobem jsou rozdílné pozice ve většině případů vyřešeny a stanoveny v dohodě o rozvodu. Někdy se partnerům stále nedaří dosáhnout dohody, protože nejsou připraveni na kompromisy. V takovém případě může dojít k nepříjemnému rozvodu mezi stranami.

Bojujte s rozvody

Problémy v případě rozvodu

Rozvod nikdy není zábavný, ale v případě bojujícího rozvodu to jde mnohem dále. V boji o rozvod se často hází bláto sem a tam. Strany se někdy snaží udělat vše pro to, aby si navzájem stály v cestě. To často zahrnuje vzájemné nadávání a vzájemné obviňování. Rozvody tohoto druhu mohou často trvat zbytečně dlouho. Někdy rozvod trvá i roky! Kromě emocí tyto rozvody také znamenají náklady. Rozvod je pro strany fyzicky i psychicky vyčerpávající. Jsou-li zapojeny i děti, je boj s rozvodem prožíván ještě otravnějším. Děti jsou často oběťmi bojového rozvodu. Proto je důležité udělat vše pro to, aby se zabránilo rozvodu.

Bojujte s rozvodem s dětmi

V mnoha boji proti rozvodu se děti používají jako nástroj v boji mezi rodiči. Často dokonce hrozí, že děti neukážete druhému rodiči. Je v zájmu dětí, aby se oba rodiče pokusili zabránit rozvodu. Děti mohou v důsledku boje s rozvodem utrpět velké škody a někdy dokonce skončit ve věrnostním konfliktu. Maminka jim řekne, co tatínek dělá špatně, a tatínek řekne opak. Studie ukazují, že děti rodičů zapojených do boje s rozvodem zažívají více problémů než děti rozvedených rodičů. Existuje zvýšené riziko emočních problémů a deprese. Výkon ve škole se může zhoršit a dítě bude mít s větší pravděpodobností problémy později navázat vztah. Do boje o rozvod se často zapojuje také síť účastníků, jako jsou učitelé, členové rodiny, přátelé a agentury. Boj proti rozvodu má proto na děti psychologický dopad. Koneckonců, jsou mezi oběma rodiči. Právníci rodinného práva Law & More proto vám radí, abyste udělali vše, co je v vašich silách, abyste zabránili boji s rozvodem. Chápeme však, že v některých případech je nevyhnutelný bojový rozvod. V takových případech se můžete obrátit na rodinné právníky společnosti Law & More.

Poradenství pro případ rozvodu

V případě rozvodu je velmi důležité správné vedení. Proto vám doporučujeme, abyste si najali dobrého právníka, který se postará o vaše zájmy správným způsobem. Je důležité, aby váš právník hledal řešení a udělal vše pro to, aby co nejdříve dokončil boj s rozvodem, abyste mohli pokračovat ve svém životě.

Jste zapojeni do (bojového) rozvodu? Neváhejte kontaktovat rodinné právníky společnosti Law & More. Jsme připraveni vás v tomto nepříjemném období podpořit a vést.

Law & More