Společné bydlení se svým partnerem v Nizozemsku 1X1 image

Bydlíte spolu se svým partnerem v Nizozemsku

‚‘Law & More pomáhá a vede vás a vašeho partnera ve všech krocích postupu žádosti o povolení k pobytu. “

Chcete žít v Nizozemsku spolu se svým partnerem? V takovém případě budete potřebovat povolení k pobytu. Abyste získali povolení k pobytu, musíte vy a váš partner splnit několik požadavků. Platí několik obecných a specifických požadavků.

Několik obecných požadavků

Prvním obecným požadavkem je, že vy i váš partner musíte mít platný cestovní pas. Budete také muset vyplnit prohlášení předchůdce. V tomto prohlášení budete mimo jiné prohlašovat, že jste se v minulosti nedopustili žádných trestných činů. V některých případech se budete muset po příjezdu do Nizozemska účastnit výzkumu tuberkulózy. To záleží na vaší situaci a státní příslušnosti. Kromě toho musíte mít oba 21 let nebo více.

Několik specifických požadavků

Jedním ze specifických požadavků je, že váš partner musí mít dostatečný příjem, který je nezávislý a dlouhodobý. Příjem se obvykle musí rovnat alespoň zákonné minimální mzdě. Někdy platí jiný požadavek na příjem, záleží to na vaší situaci. Tato podmínka neplatí, pokud váš partner dosáhl důchodového věku AOW, pokud váš partner je trvale a zcela nezpůsobilý k práci nebo pokud váš partner trvale není schopen splnit požadavek účasti na trhu práce.

Dalším důležitým specifickým požadavkem, který nizozemská imigrační a naturalizační služba udržuje, je absolvování zkoušky občanské integrace v zahraničí. Pouze pokud jste z této zkoušky osvobozeni, nemusíte tuto zkoušku absolvovat. Chcete vědět, zda jste osvobozeni od účasti na zkoušce, jaké jsou náklady na složení zkoušky a jak se můžete do zkoušky přihlásit? Kontaktujte nás pro více informací.

Jak funguje postup přihlášky?

Nejprve je třeba shromáždit, legalizovat a překládat všechny požadované dokumenty a informace (je-li to nutné). Po shromáždění všech požadovaných dokladů lze podat žádost o povolení k pobytu.

Ve většině situací je třeba zvláštní vízum, aby bylo možné cestovat do Nizozemska a zůstat déle než 90 dní. Toto zvláštní vízum se nazývá Pravidelné prozatímní povolení k pobytu (mvv). Toto je nálepka, kterou do vašeho pasu vloží nizozemské zastoupení. Pokud potřebujete mvv, záleží na vaší národnosti.

Pokud potřebujete mvv, lze žádost o povolení k pobytu a mvv podat najednou. Pokud mvv nepotřebujete, lze podat žádost pouze o povolení k pobytu.

Po odeslání žádosti nizozemská imigrační a naturalizační služba zkontroluje, zda vy a váš partner splňujete všechny požadavky nebo ne. Rozhodnutí bude učiněno do 90 dnů.

Kontakt

Máte nějaké dotazy nebo připomínky k tomuto článku?

Neváhejte a kontaktujte pana. Maxim Hodak, právník společnosti Law & More přes maxim.hodak@lawandmore.nl nebo pan. Tom Meevis, právník Law & More přes tom.meevis@lawandmore.nl. Můžete nám také zavolat na následující telefonní číslo: +31 (0) 40-3690680.

Law & More