Máte spolu s vaším bývalým partnerem děti? Podpora dítěte je pak důležitou součástí finančních dohod, které musí být uzavřeny během rozvodu. Výživné pro děti je částka, kterou ne-kojící rodič přispívá k péči a výchově dětí.

CHCETE VÝPOČET PODPORY DĚTÍ?
ZÍSKEJTE KONTAKT S LAW & MORE

Podpora dítěte

Máte spolu s vaším bývalým partnerem děti? Podpora dítěte je pak důležitou součástí finančních dohod, které musí být uzavřeny během rozvodu. Výživné pro děti je částka, kterou ne-kojící rodič přispívá k péči a výchově dětí.

Rychlá nabídka

Úroveň podpory dítěte

Po konzultaci se můžete se svým bývalým partnerem dohodnout na výši výživného pro děti. Tyto dohody budou stanoveny v rodičovském plánu. Pokud se vám nedaří dosáhnout dohody společně, jeden z našich právníků vám rád pomůže. Můžeme vám pomoci s vyjednávacím procesem, určit množství dětského výživného pro vás a sestavit rodičovský plán. Vyšetřování podpory dítěte řešíme výpočtem údržby.

Soudce se bude zabývat nejen finanční situací příjemce výživného, ​​ale také finanční situací plátce výživného pro děti. Na základě obou situací pak soud určí výši výživného pro děti.

Aylin Selamet

Aylin Selamet

Advokát

 Volejte na +31 (0) 40 369 06 80

Potřebujete rozvodového právníka?

Rozvod právník

Rozvod právník

Rozvod je obtížné období. Pomůžeme vám během celého procesu

Žádost o rozvod

Žádost o rozvod

Máme osobní přístup a společně s vámi spolupracujeme na nalezení vhodného řešení

Partnerské výživné

Partnerské výživné

Chystáte se zaplatit nebo získat výživné? A jak moc? Průvodce a pomoc s tím

Žijte samostatně

Žijte samostatně

Chcete žít odděleně? Pomůžeme vám

"Law & More Právníci

jsou zapojeni a

může se vcítit do

problém klienta"

Výpočet podpory dítěte

Výpočet údržby je poměrně složitý výpočet, protože je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů. Law & More rádi vám provedeme výpočet údržby.

Stanovení potřeby
Nejprve je třeba určit potřeby dětí. Je založen na příjmech, které byly těsně před rozvodem. V případě zvláštních nákladů, jako je mezinárodní škola nebo péče o děti, lze náklady odpovídajícím způsobem zvýšit.

Stanovení finanční kapacity
Jakmile jsou potřeby dětí určeny, provede se výpočet únosnosti pro obě strany. Tento výpočet určuje, zda osoba odpovědná za výživu má dostatečnou finanční kapacitu, aby byla schopna zaplatit výživné. Za účelem stanovení finanční způsobilosti osoby, která musí platit výživné, musí být nejprve stanoven její čistý příjem. Dětský důchod je základní příjem, který zohledňuje všechny zdroje příjmu, jako jsou mzdy, dávka a vázaný rozpočet dítěte.

Sleva na péči
Náklady na péči o děti budou mít také rodiče, kteří musí platit výživné a kteří mají také kontakt s dětmi. To zahrnuje náklady na nakupování, jízdu tam a zpět. Do výpočtu je v zásadě zahrnuto určité procento nákladů

Výše procenta závisí na počtu návštěvních dnů v týdnu. Rodič, který má v průměru jeden den v týdnu náklady na péči o dítě, dostává například 15% slevu na péči a rodič, který se stará o dítě tři dny v týdnu, obdrží 35% slevu na péči.

Porovnání nosné kapacity
Posledním krokem pro výpočet výšky podpory dítěte je vytvoření nosné rovnice. V této rovnici jsou náklady dětí rozděleny mezi vás a vašeho bývalého partnera v poměru k jejich prostředkům podpory. Kapacita osoby oprávněné k výživě se porovnává s kapacitou osoby povinné platit výživné. Poté bude uplatněna a případně upravena sleva na péči. Rozsah podpory je primárně určen pro výživu dětí. Pokud je po tom ještě místo, může soudce také určit síťové alimenty partnera.

Chtěli byste vědět, jak se vaše finanční situace postará o váš rozvod? Prosím kontaktujte Law & More a společně můžeme určit, kolik podpory na dítě musíte zaplatit nebo obdržet.

Podpora dítěte

Změna podpory dítěte

Pokud není možné změnit výživné pro děti po konzultaci s vaším bývalým partnerem, můžeme vám u soudu podat žádost o změnu. Můžeme tak učinit, pokud dojde ke změnám okolností, nebo pokud podle vás soud rozhodl o výživném v původním pořadí na základě nesprávných nebo neúplných informací.

Můžete myslet například na následující situace:

• propuštění nebo nezaměstnanost
• odebrání dětí
• nová nebo jiná práce
• oženit se znovu, ožívat nebo uzavřít registrované partnerství
• změna uspořádání kontaktů

Chceš vědět co Law & More může udělat pro vás jako advokátní kancelář v Eindhovenu?
Pak nás kontaktujte telefonicky +31 40 369 06 80 nebo nám pošlete e-mail:

pan. Tom Meevis, obhájce Law & More - [chráněno e-mailem]
pan. Maxim Hodak, advokát společnosti & More - [chráněno e-mailem]

Law & More B.V.