HLEDÁTE ENERGETICKÉHO PRÁVNÍKA? ZÍSKEJTE KONTAKT S LAW & MORE

Energetické právo

Energetické právo je v zásadě důležité při nákupu, dodávce nebo výrobě energie. V tom proto hrají roli dodavatelé energie, jakož i společnosti a soukromé osoby. Law & MorePrávníci pečlivě sledují veškerý vývoj v oblasti energetického práva, včetně nového vývoje v oblasti výroby udržitelné energie. Naši odborníci mají širokou orientaci, protože se zaměřují na všechny formy energie. Ropa, zemní plyn, elektřina, biomasa a větrná a sluneční energie. Kvůli této široké orientaci jsou našimi klienty dodavatelé a výrobci i spotřebitelé, investoři a dodavatelé materiálů a služeb. Nakonec pracujeme také v oblasti dodávek komunálních služeb do průmyslových areálů, zahrnujících produkty, jako je pára a demineralizovaná voda. Potřebujete tedy specialistu v oblasti energetického práva? Law & More nabízí tyto služby z Eindhovenu a Amsterdamu:

• vypracování smluv o teplu a energii;
• Poskytování poradenství v oblasti nákupu a prodeje energie;
• poskytování poradenství ohledně dodržování energetických předpisů a energetických dohod;
• poskytování poradenství ohledně vypracování udržitelné energetické politiky;
• vypracování plánů energetické účinnosti;
• Žádost o povolení a výjimku;
• Poskytování poradenství v oblasti obchodování s emisemi a obchodování s certifikáty.

Tom Meevis

Řídící partner / advokát

Proč si vybrat Law & More?

Snadno přístupný


Law & More je k dispozici od pondělí do pátku od 08:00 do 22:00 a o víkendech od 09:00 do 17:00
Dobrá a rychlá komunikace


Naši právníci naslouchají vašemu případu a přijdou s vhodným akčním plánem
Osobní přístup


Naše pracovní metoda zajišťuje, že nás 100% našich klientů doporučuje a že jsme v průměru hodnoceni 9.4
"Chtěl jsem mít právníka, který je pro mě vždy připraven, dokonce i o víkendech."

Nová energetická legislativa

Energetické právo hraje v dnešní společnosti důležitou roli, protože bez elektřiny, světla a tepla se již nemůžeme obejít. Většina energie je stále vyráběna fosilními palivy, jako je ropa a plyn, ale tato paliva jsou pro životní prostředí špatná a navíc docházejí. Abychom zajistili, že nám nedojde energie a nezlepšili životní prostředí, budeme nyní využívat alternativní zdroje energie, jako je voda, vítr, sluneční světlo a bioplyn. Tyto zdroje energie jsou budoucností, protože nejsou škodlivé pro životní prostředí a jsou také nevyčerpatelné.

Naše odborné znalosti v oblasti energetického práva

Solární energie

Zaměřujeme se na energetické právo, které se zaměřuje na větrnou a sluneční energii
Právo životního prostředí

Na environmentální právo se vztahují jak nizozemské, tak evropské zákony. Sdělte nám to a poradíme
Výrobce energie

Máte na mysli jedinou energii? Naši odborníci vám rádi pomohou
Nizozemsko uzavřelo Energetickou dohodu pro udržitelný růst, aby zajistilo provádění energetické a klimatické politiky do budoucna. Cílem této dohody je, aby Nizozemsko do roku 2050 provozovalo výhradně udržitelnou energii. Energetická dohoda obsahuje různé cíle pro společnosti, které od nich vyžadují úsporu energie. Nizozemská vláda navíc uzavřela dlouhodobé dohody s velkým počtem odvětví, aby sledovala zlepšení energetické účinnosti. Společnosti, které jsou součástí těchto dohod, budou mít několik výhod: budou těžit z úspor nákladů, více inovací procesů a udržitelného image. S víceletými dohodami je však spojeno také několik povinností. Tyto dohody jsou komplikované a je vypracováno velké množství pravidel. Ovlivňuje vaše společnost také nové předpisy? Správná právní podpora je důležitá, abyste věděli, kde jste. Prosím kontaktujte Law & More a my Vám rádi pomůžeme.

Právní předpisy v oblasti dodavatelů energie

Musíte se vypořádat s nákupem nebo prodejem energie? Pak víte, že můžete nakupovat elektřinu přes přepážku i prostřednictvím burzy. Vzhledem k tomu, že při metodě přepážky může jedna ze stran zkrachovat, je právní podpora velmi důležitá. Je rovněž důležité, aby byly uzavřeny jasné dohody, aby druhá strana dostála svým závazkům a aby dodavatel neutrpěl žádné ztráty. Law & More nabízí podporu v těchto činnostech, abyste nebyli vystaveni žádným překvapením.

V mnoha případech se dodávka elektřiny a plynu uskutečňuje prostřednictvím elektrické nebo plynové sítě. Osoby nebo společnosti, které dodávají energii jiným spotřebitelům, jsou povinny jmenovat provozovatele sítě. Existují však výjimky z tohoto pravidla: pokud například používáte uzavřený distribuční systém nebo přímou linku, povinnost jmenovat provozovatele sítě neplatí. Uzavřený distribuční systém je obchodní síť, která je geograficky omezená a může mít pouze určitý počet zákazníků. Majitelé uzavřené distribuční soustavy mohou požádat o osvobození od povinnosti určit provozovatele sítě. Přímé vedení existuje, když elektrické vedení nebo plynovod spojuje výrobce energie přímo s uživatelem energie. Přímá linka není součástí sítě, takže v tomto případě neexistuje povinnost jmenovat provozovatele sítě.

Pokud jste součástí dodavatele energie, je důležité, abyste určili, zda existuje uzavřený distribuční systém nebo přímá linka. Je tomu tak proto, že v obou formách dodávek hrají roli různá práva a povinnosti. Je však třeba vzít v úvahu i další aspekty. Dodavatelé energie mohou například potřebovat licenci na dodávku plynu a elektřiny malým spotřebitelům. Kromě toho musí dodavatelé energie zohlednit také ustanovení zákona o teplu, která zase ovlivňuje uzavírání smluv o teplu.

Máte nějaké dotazy nebo nejasnosti ohledně energetických zákonů pro dodavatele energie? Pak zavolejte odborníky Law & More. Nabízíme právní podporu společnostem a spotřebitelům zabývajícím se plynem a elektřinou. Ať už žádáte o licenci, vypracováváte energetickou smlouvu nebo se účastníte veletrhu energie, naši specialisté jsou vám k dispozici.

Obchodování s emisemi a obchodování s certifikáty

Jako společnost musíte řešit obchodování s emisemi nebo obchodování s certifikáty? Musíte vypočítat, kolik CO2 vyprodukujete každý rok, abyste získali přiměřené množství emisních povolenek. Pokud dojde k většímu množství emisí, protože nákup produktu byl zvýšen, budete potřebovat další emisní práva. Pokud potřebujete více velkého množství elektřiny, můžete se účastnit obchodu s certifikáty. V obou případech, Law & Moreprávníci vám přijdou vhod. Naši specialisté se zaměřují na obchodování s emisemi a obchodování s certifikáty a umí vám pomoci, pokud se s tím setkáte. Máte tedy nějaké dotazy ohledně emisních práv? Chcete požádat o emisní povolení? Nebo potřebujete radu ohledně obchodování s emisemi nebo obchodování s certifikáty? Kontaktujte právníky na adrese Law & More.

Chceš vědět co Law & More může udělat pro vás jako advokátní kancelář v Eindhovenu?
Pak nás kontaktujte telefonicky +31 (0) 40 369 06 80 ze stuur een e-mail naar:

pan. Tom Meevis, obhájce Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
pan. Maxim Hodak, advokát ve společnosti & More - maxim.hodak@lawandmore.nl