Mnoho velkých továren a energetických společností emituje skleníkové plyny, jako je CO2. Podle Kjótského protokolu a Úmluvy o klimatu se obchodování s emisemi používá ke snížení emisí takových skleníkových plynů z průmyslu a energetiky.

POTŘEBY POTŘEBA EMISÍ?
ZVEŘEJTE JÍDLO

Obchodování s emisemi (energetické právo)

Mnoho velkých továren a energetických společností emituje skleníkové plyny, jako je CO2. Podle Kjótského protokolu a Úmluvy o klimatu se obchodování s emisemi používá ke snížení emisí takových skleníkových plynů z průmyslu a energetiky. Obchodování s emisemi v Nizozemsku se řídí evropským systémem obchodování s emisemi, EU ETS. V rámci EU ETS byl stanoven limit emisních práv, který se rovná celkové povolené emisi CO2. Tento limit je odvozen od cílů snižování emisí, kterých chce EU dosáhnout, a zajišťuje, aby emise všech společností, které obchodují s emisemi, nepřesáhly stanovený cíl.

Rychlá nabídka

Emisní povolenky

Společnost účastnící se systému obchodování s emisemi dostává roční množství bezplatných emisních povolenek. To se počítá částečně na základě předchozích úrovní výroby a referenčních hodnot pro účinnost CO2 výrobního procesu společnosti. Emisní povolenka dává každé společnosti právo emitovat určité množství skleníkových plynů a představuje 1 tunu emisí CO2. Je vaše společnost způsobilá pro přidělování emisních povolenek? Pak je důležité správně vypočítat, kolik CO2 vaše společnost každoročně emituje, aby získal správný počet emisních povolenek. Je tomu tak proto, že každý podnik musí každý rok odevzdat stejný počet emisních povolenek, jaké emitoval v tunách skleníkových plynů.

Tom Meevis

Tom Meevis

Řídící partner / advokát

 Volejte na +31 (0) 40 369 06 80

Naše odborné znalosti v oblasti energetického práva

Energetický obrázek zóny

Solární energie

Zaměřujeme se na energetické právo, které se zaměřuje na větrnou a sluneční energii

Právo životního prostředí

Právo životního prostředí

Na environmentální právo se vztahují jak nizozemské, tak evropské zákony. Sdělte nám to a poradíme

Emmisierecht / emmisiehandel image

Energetické právo

Kupujete, dodáváte nebo vyrábíte energii? Law & More poskytuje právní pomoc

Obrázek výrobce energie

Výrobce energie

Máte na mysli jedinou energii? Naši odborníci vám rádi pomohou

"Chtěl jsem
mít právníka, který
je pro mě vždy připraven,
i o víkendech “

Obchodování s emisemi

Společnosti, které emitují více skleníkových plynů, než kolik mají emisní povolenky, se mohou vzdát rizika pokuty. Platí to pro vaši společnost? Pokud ano, můžete si koupit další emisní povolenky, abyste se vyhnuli pokutě. Můžete si nejen koupit další emisní povolenky například od obchodníků s emisními právy, jako jsou banky, investoři nebo obchodní agentury, ale můžete je také získat v aukci. Může se však také stát, že vaše společnost vypouští méně skleníkových plynů, a proto si zachovává emisní povolenky. V takovém případě se můžete rozhodnout zahájit obchodování s těmito emisními povolenkami. Než budete moci obchodovat s povolenkami na emise, musí být otevřen účet v registru EU, kde jsou povolenky umístěny. Je to proto, že EU a / nebo OSN se chtějí zaregistrovat a zkontrolovat každou transakci.

Emisní povolení

Emisní povolení

Než se budete moci účastnit systému obchodování s emisemi, musí mít vaše společnost platné povolení. Společnosti v Nizozemsku totiž nesmějí jednoduše emitovat skleníkové plyny a pokud spadají do působnosti zákona o environmentálním managementu, musí požádat o emisní povolení od nizozemského úřadu pro emise (NEa). Aby bylo možné získat povolení k emisím, musí vaše společnost vypracovat plán monitorování a nechat jej schválit NEa. Pokud je váš plán monitorování schválen a je uděleno povolení k emisím, musíte plán monitorování aktualizovat, aby dokument vždy odrážel skutečnou situaci. Jste rovněž povinni předložit NEA roční zprávu o ověření emisí a údaje ze zprávy o emisích zadat do registru obchodování s emisemi CO2.

Zabývá se vaše podnikání obchodováním s emisemi a máte k tomu nějaké dotazy nebo problémy? Nebo chcete pomoci s žádostí o emisní povolení? V obou případech jste na správném místě. Naši specialisté se zaměřují na obchodování s emisemi a vědí, jak vám mohou pomoci.

Chceš vědět co Law & More může udělat pro vás jako advokátní kancelář v Eindhovenu?
Pak nás kontaktujte telefonicky +31 40 369 06 80 ze stuur een e-mail naar:

pan. Tom Meevis, obhájce Law & More - [chráněno e-mailem]
pan. Maxim Hodak, advokát společnosti & More - [chráněno e-mailem]

Law & More B.V.