NÁVRH DOHODY O VYROVNÁVÁNÍ?
PŘEDCHOZÍ BUDOUCÍ PROBLÉMY

NAŠI PRÁVNÍ PŘEDPISY JSOU SPECIÁLNÍMI V PRÁVNÍCH PRÁVECH

Kontrolovány Průhledná.

Kontrolovány Osobní a snadno dostupné.

Kontrolovány Vaše zájmy na prvním místě.

Snadno přístupný

Snadno přístupný

Law & More je k dispozici od pondělí do pátku
od 08:00 do 22:00 a o víkendech od 09:00 do 17:00

Dobrá a rychlá komunikace

Dobrá a rychlá komunikace

Naši právníci poslouchají váš případ a přijdou
s vhodným akčním plánem

Osobní přístup

Osobní přístup

Naše pracovní metoda zajišťuje, že 100% našich klientů
doporučujeme a že jsme průměrně hodnoceni známkou 9.4

Dohoda o urovnání

Dohoda o vypořádání je zvláštní typ dohody. V dohodě o urovnání sporu se strany snaží uzavřít dohody o vyřešení sporu nebo jiné nejisté situace. Je to také dohoda, kterou může zaměstnavatel a zaměstnanec dobrovolně vypovědět vzájemnou dohodou o ukončení pracovní smlouvy. Dohodu o urovnání lze uzavřít pro všechny druhy sporů, nejčastěji se však používá v případech propouštění.

Co je dohoda o narovnání?

Po uzavření dohody o urovnání nemusí zaměstnavatel získat povolení k propuštění zaměstnance od nizozemské agentury pro pojištění zaměstnanců (UWV) nebo od okresního soudu. To je důležitý důvod, proč zaměstnavatelé a zaměstnanci v některých případech rádi ukončují pracovní smlouvu na základě vzájemné dohody prostřednictvím dohody o urovnání. Dalším důležitým důvodem pro volbu dohody o narovnání je skutečnost, že ukončení pracovní smlouvy lze sjednat rychle a snadno. Tím se značně liší náklady na právní zastoupení, a je to tedy výhodné pro obě strany. Samozřejmě je pro obě strany pohodlnější dosáhnout dohody s podporou právníka. Chtěli byste vypracovat dohodu o narovnání, která zabrání budoucím právním problémům? Prosím kontaktujte Law & More.

Ruby van Kersbergen

Ruby van Kersbergen

ADVOKÁT

ruby.van.kersbergen@lawandmore.nl

Naši firemní právníci jsou pro vás připraveni

Law and More

Každá společnost je jedinečná. Získáte tedy právní poradenství, které se přímo týká vaší společnosti.

Law and More

Upozornění na výchozí nastavení

Pokud k tomu dojde, můžeme za vás vést soudní spory. Pro podmínky nás kontaktujte.

Law and More

Náležitá péče

Sedneme si s vámi, abychom navrhli strategii.

Law and More

Akcionářská dohoda

Chtěli byste kromě stanov vytvořit samostatná pravidla pro své akcionáře? Požádejte nás o právní pomoc.

"Law & More Právníci
jsou zapojeni a umí se vcítit
s problémem klienta“

Obsah dohody o urovnání

V dohodě o urovnání jsou stanoveny podmínky, za nichž je pracovní smlouva ukončena. Přesný obsah dohody o narovnání závisí na konkrétní situaci a okolnostech. Existuje však řada věcí, které jsou vždy stanoveny. Za prvé, datum ukončení je jedním z nejdůležitějších aspektů dohody o urovnání. Zadruhé je třeba dodržet výpovědní lhůtu. Nakonec je třeba uzavřít dohody týkající se zbývajícího pracovního období do data ukončení. Je možné, že bude dohodnuto období osvobození od práce. V takovém případě zaměstnanec již nemusí pracovat, ale jeho právo na plat zůstává.

Co o nás říkají klienti

[show-testimonials orderby='menu_order' order='DESC' limit='1′ pagination='on' layout='grid' options='theme:none,info-position:info-below,text-alignment:center, sloupce:1,filtr:žádný,hodnocení:zapnuto,obsah-citátu:krátký,charlimitextra:(…),zobrazit-obrázek:zapnuto,velikost-obrazu:ttshowcase_small,obrazek-tvar:kruh,obrázkový-efekt:žádný,obrázek- link:on']

Naši firemní právníci jsou připraveni vám pomoci:

Office Law & More

Lze také uzavřít dohody o zbývajícím zůstatku volna a jakýchkoli jiných individuálních vypořádáních, jako jsou provize, bonusové programy nebo akciové programy. Kromě toho bude v dohodě o vypořádání stanovena výše příspěvku na přechodné období stanoveného ve vzájemné konzultaci mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Výše příspěvku na přechod je často předmětem jednání a je rozhodně důležitá. Bylo by proto moudré vyhledat právní pomoc v této věci. Náš tým vám rád pomůže.

Podmínky týkající se dohody o narovnání

Zaměstnanec má zákonné právo odvolat podepsanou dohodu o narovnání do dvou týdnů. Zaměstnavatel musí do dohody zahrnout právo zaměstnance na odstoupení. Kromě toho je při uzavření dohody o narovnání mezi stranami uděleno konečné absolutorium. To znamená, že zaměstnavatel a zaměstnanec již nemohou od sebe navzájem požadovat nic jiného než to, co bylo stanoveno v dohodě o narovnání. Konečné ustanovení o absolutoriu je obvykle zahrnuto na konci dohody.

dohoda o urovnáníNárok na dávku v nezaměstnanosti

Smlouva o narovnání musí vždy uvádět, že zaměstnavatel převzal iniciativu k ukončení pracovního poměru. Zaměstnanec se pak nestane vinným nezaměstnaným. To je důležité, aby měl zaměstnanec nárok na dávku v nezaměstnanosti. Rovněž musí být splněny následující podmínky, aby zaměstnanec měl nárok na dávku v nezaměstnanosti:

  • zaměstnavatel požádal zaměstnance, aby souhlasil s výpovědí;
  • dohoda o narovnání zohledňuje výpovědní lhůtu;
  • zaměstnanec může prokázat, že hledal a hledá nové zaměstnání.

Poradenství - vyjednávání - vypracování dohody o narovnání
Náš tým vám rád poradí, vyjednává pro vás a vypracuje pro vás celou dohodu o narovnání. Poradíme o přiměřenosti dohody o narovnání a poskytujeme srozumitelnost. Také se podíváme na vaše konkrétní přání a zajistíme, abyste dosáhli uváženého a dobrého rozhodnutí. Při vyjednávání vám pomůžeme dosáhnout optimálního finančního výsledku s dobrými předpoklady

Chceš vědět co Law & More může udělat pro vás jako advokátní kancelář v Eindhoven a Amsterdam?
Pak nás kontaktujte telefonicky +31 40 369 06 80 nebo pošlete e-mail na:
pan. Tom Meevis, obhájce Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
pan. Maxim Hodak, advokát ve společnosti & More - maxim.hodak@lawandmore.nl

Law & More