Google uložil EU rekordní rekord ve výši 2,42 miliardy EU

Toto je jen začátek, mohou být uděleny další dva tresty

Podle rozhodnutí Evropské komise musí společnost Google zaplatit pokutu ve výši 2,42 miliardy EUR za porušení antimonopolního zákona.

Evropská komise uvádí, že Google ve výsledcích vyhledávače Google zvýhodnil své vlastní produkty Nákupů Google na úkor ostatních poskytovatelů zboží. Odkazy na produkty Nákupů Google byly a jsou v horní části stránky s výsledky vyhledávání, zatímco pozice konkurenčních služeb určené vyhledávacími algoritmy Google se zobrazují pouze na nižších pozicích.

Do 90 dnů bude Google muset změnit svůj systém hodnocení vyhledávacího algoritmu. V opačném případě bude uložena pokuta až do výše 5% průměrného denního globálního prodeje společnosti Alphabet, mateřské společnosti Google.

Evropský komisař pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestager uvedl, že to, co Google udělal, je podle antimonopolních pravidel EU nezákonné. Tímto rozhodnutím byl stanoven precedens pro budoucí vyšetřování.

Evropská komise vyšetřuje další dva případy, kdy Google údajně porušuje pravidla hospodářské soutěže na volném trhu: operační systém Android a AdSense.

Přečtěte si více: https://rechtennieuws.nl/54679/commissie-legt-google-geldboete-op-242-miljard-eur-misbruik-machtspositie-als-zoekmachine-eigen-prijsvergelijkingsdienst-illegaal-bevoordelen/

Law & More