POTŘEBUJETE PRÁVNÍKA pro akvizice podniků?
ŽÁDÁTE O PRÁVNÍ POMOC

NAŠI PRÁVNÍ PŘEDPISY JSOU SPECIÁLNÍMI V PRÁVNÍCH PRÁVECH

Kontrolovány Průhledná.

Kontrolovány Osobní a snadno dostupné.

Kontrolovány Vaše zájmy na prvním místě.

Snadno přístupný

Snadno přístupný

Law & More je k dispozici od pondělí do pátku od 08:00 do 22:00 a o víkendu od 09:00 do 17:00

Dobrá a rychlá komunikace

Dobrá a rychlá komunikace

Naši právníci vyslechnou váš případ a navrhnou vhodný akční plán
Osobní přístup

Osobní přístup

Naše pracovní metoda zajišťuje, že nás 100 % našich klientů doporučuje a že jsme průměrně hodnoceni známkou 9.4

Obchodní akvizice

Pokud máte svou vlastní společnost, vždy může přijít čas, kdy chcete přestat společnost provozovat. Na druhou stranu je také možné, že si chcete koupit existující společnost. V obou případech nabízí akvizice řešení.

Akvizice podniku je komplikovaný proces, jehož dokončení může snadno trvat šest měsíců až rok. Je proto důležité jmenovat poradce pro akvizici, který vám poradí a podpoří vás, ale také může převzít úkoly od vás. Specialisté na Law & More s vámi určí optimální taktiku nákupu nebo prodeje společnosti a může vám nabídnout právní podporu.

Plán pro získání podniku

Ačkoli je každá akvizice podniku jiná, v závislosti na okolnostech případu existuje globální plán, který se dodržuje, když chcete koupit nebo prodat společnost. Law & MoreAdvokáti vám pomohou s každým krokem tohoto podrobného průvodce.

Tom Meevis obrázek

Tom Meevis

VEDOUCÍ PARTNER / ADVOKÁT

tom.meevis@lawandmore.nl

Naši firemní právníci jsou pro vás připraveni

Law and More

Právní podpora šitá na míru

Každý podnik je jedinečný. Proto získáte právní poradenství, které se přímo týká vašeho podnikání.

Law and More

Můžeme za vás vést soudní spory

Pokud k tomu dojde, můžeme za vás vést soudní spory. Pro podmínky nás kontaktujte.

Law and More

Jsme váš sparing partner

Sedneme si s vámi, abychom navrhli strategii.

Law and More

Posuzování dohod

Naši podnikoví právníci mohou dohody posoudit a poradit s nimi.

"Law & More Právníci
jsou zapojeni a umí se vcítit
s problémem klienta“

Krok 1: Příprava na akvizici

Před uskutečněním akvizice podniku je důležité, abyste byli řádně připraveni. Ve fázi přípravy jsou formulovány vaše osobní požadavky a přání. To platí jak pro stranu, která chce prodat společnost, tak pro stranu, která chce koupit společnost. Nejprve je důležité určit, které obchodní činnosti se společnost zabývá, na jakém trhu je společnost aktivní a kolik chcete společnosti přijmout nebo zaplatit. Pouze pokud je to zřejmé, může být akvizice vykrystalizována. Poté, co je to stanoveno, musí být prošetřena právní struktura společnosti a role ředitele (ředitelů) a akcionářů (akcionářů). Rovněž je třeba určit, zda je žádoucí, aby k akvizici došlo najednou nebo postupně. V přípravné fázi je velmi důležité, abyste se nenechali vést emocemi, ale aby jste přijímali uvážené rozhodnutí. Právníci na Law & More vám s tím pomůže.

Co o nás říkají klienti

Naši právníci zabývající se akvizicemi podniků jsou připraveni vám pomoci:

Office Law & More

Krok 2: nalezení kupce nebo společnosti

Jakmile budou vaše přání jasně zmapována, dalším krokem je hledání vhodného kupce. Za tímto účelem lze vytvořit anonymní profil společnosti, na základě kterého lze vybrat vhodné kupující. Pokud byl nalezen seriózní kandidát, je v první řadě důležité podepsat dohodu o mlčenlivosti. Následně mohou být potenciálnímu kupci zpřístupněny relevantní informace o společnosti. Pokud chcete převzít společnost, je důležité, abyste obdrželi všechny relevantní informace o společnosti.

Krok 3: průzkumná diskuse

Pokud byl nalezen potenciální kupující nebo potenciální společnost, která je převzala, a strany si vzájemně vyměnily informace, je čas zahájit průzkumnou diskusi. Je obvyklé, že jsou přítomni nejen potenciální kupující a prodávající, ale také poradci, finančníci a notáři.

Obchodní akviziceKrok 4: vyjednávání

Jednání o akvizici začínají, když má kupující nebo prodávající rozhodně zájem. Doporučuje se, aby jednání vedl specialista na akvizici. Law & MoreAdvokáti mohou jednat vaším jménem o podmínkách převzetí a ceně. Jakmile je mezi oběma stranami dosaženo dohody, je vypracován dopis o záměru. V tomto dopise o záměru jsou stanoveny podmínky akvizice a podmínky financování.

Krok 5: Dokončení akvizice podniku

Před uzavřením konečné kupní smlouvy musí být provedeno hloubkové šetření. V této due diligence se kontroluje správnost a úplnost všech údajů o společnosti. Due diligence je velmi důležitá. Pokud due diligence nevede k nesrovnalostem, může být uzavřena konečná kupní smlouva. Poté, co notář zaznamenal převod vlastnictví, akcie byly převedeny a byla zaplacena kupní cena, je akvizice společnosti dokončena.

Krok 6: úvod

Zapojení prodejce často nekončí okamžitě, když je podnik převeden. Často je dohodnuto, že prodejce představí svého nástupce a připraví ho na práci. O délce tohoto období provádění by se mělo jednat předem během jednání.

Obchodní akvizicePlán pro získání podniku

Existuje několik způsobů, jak financovat akvizici podniku, z nichž každý má své vlastní výhody a nevýhody. Tyto možnosti financování lze také kombinovat. Pro financování akvizice firmy můžete zvážit následující možnosti.

Vlastní prostředky kupujícího

Je důležité prozkoumat, kolik z vašich vlastních peněz můžete nebo chcete přispět, než společnost získáte. V praxi je často velmi obtížné dokončit obchodní akvizici bez vložení vlastních aktiv. Výše vašeho vlastního příspěvku však závisí na vaší situaci.

Půjčka od prodávajícího

V praxi je akvizice podniku také často financována prodejcem poskytujícím částečné financování formou půjčky nástupci. Toto je také známé jako půjčka dodavatele. Část financovaná prodávajícím často není větší než část, kterou sám přispívá kupující. Kromě toho je také pravidelně dohodnuto, že platba bude provedena ve splátkách. Úvěrová smlouva se uzavírá, když je sjednána prodejní půjčka.

Nákup akcií

Je také možné, aby kupující postupně převzal podíly ve společnosti od prodávajícího ve fázích. Za tímto účelem může být zvoleno uspořádání výdělků. V případě dohody o výplatě závisí platba na tom, jak kupující dosáhne určitého výsledku. Tato dohoda o převzetí podniku však představuje v případě sporů velká rizika, protože kupující je schopen ovlivnit výsledky společnosti. Výhodou pro prodávajícího na druhé straně může být to, že více se vyplácí, když se dosáhne velkého zisku. V každém případě je rozumné mít nezávislé sledování prodeje, nákupu a návratnosti v rámci systému výdělků.

(In) formální investoři

Financování může mít formu půjček od neformálních nebo formálních investorů. Neformální investoři jsou přátelé, rodina a známí. Takové půjčky jsou běžné při pořízení rodinného podniku. Je však velmi důležité řádně zaznamenávat financování od neformálních investorů, aby mezi členy rodiny nebo přáteli nedošlo k nedorozuměním nebo sporům.

Kromě toho je možné financování formálními investory. Jedná se o strany, které poskytují kapitál prostřednictvím půjčky. Nevýhodou pro kupujícího je to, že formální investoři se často stávají také akcionáři společnosti, což jim poskytuje určitou míru kontroly. Na druhé straně mohou formální investoři často přispívat velkou sítí a znalostmi trhu.

Crowdfunding

Metoda financování, která je stále populárnější, je crowdfunding. Stručně řečeno, crowdfunding znamená, že prostřednictvím online kampaně je mnoho lidí požádáno, aby investovali peníze do vaší akvizice. Nevýhodou crowdfundingu je však důvěrnost; Chcete-li realizovat crowdfunding, musíte předem oznámit, že společnost je na prodej.

Law & More vám pomůže při zkoumání možností financování akvizice podniku. Naši právníci vám mohou poradit ohledně možností, které vyhovují vaší situaci, a pomohou vám s organizací financování.

Chceš vědět co Law & More může udělat pro vás jako advokátní kancelář v Eindhoven a Amsterdam?
Pak nás kontaktujte telefonicky +31 40 369 06 80 nebo pošlete e-mail na:
pan. Tom Meevis, obhájce Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl

Law & More