POTŘEBUJETE ENERGETICKÉHO PRÁVNÍKA?
ŽÁDÁTE O PRÁVNÍ POMOC

NAŠI PRÁVNÍ PŘEDPISY JSOU SPECIÁLNÍMI V PRÁVNÍCH PRÁVECH

Kontrolovány Průhledná.

Kontrolovány Osobní a snadno dostupné.

Kontrolovány Vaše zájmy na prvním místě.

Snadno přístupný

Snadno přístupný

Law & More je k dispozici od pondělí do pátku od 08:00 do 22:00 a o víkendu od 09:00 do 17:00

Dobrá a rychlá komunikace

Dobrá a rychlá komunikace

Naši právníci vyslechnou váš případ a navrhnou vhodný akční plán
Osobní přístup

Osobní přístup

Naše pracovní metoda zajišťuje, že nás 100 % našich klientů doporučuje a že jsme průměrně hodnoceni známkou 9.4

Energetické právo

Energetické právo je v zásadě důležité při nákupu, dodávce nebo výrobě energie. V tom proto hrají roli dodavatelé energie, jakož i společnosti a soukromé osoby. Law & MorePrávníci pečlivě sledují veškerý vývoj v oblasti energetického práva, včetně nového vývoje v oblasti výroby udržitelné energie.

Rychlá nabídka

Naši odborníci mají širokou orientaci, protože se zaměřují na všechny formy energie. Takže ropa, zemní plyn, elektřina, biomasa a větrná a sluneční energie. Díky této široké orientaci jsou našimi klienty dodavatelé a výrobci i spotřebitelé, investoři a dodavatelé materiálů a služeb. Konečně také pracujeme v oblasti dodávek energií do průmyslových areálů, které pokrývají produkty jako pára a demineralizovaná voda. Potřebujete odborníka v oblasti energetického práva? Law & More vám nabízí následující služby od obou Eindhoven a Amsterdam:

  • Sepisování smluv o teple a energii;
  • Poskytování poradenství v oblasti nákupu a prodeje energie;
  • Poskytování poradenství s ohledem na dodržování energetické legislativy a energetických dohod;
  • Poskytování poradenství s ohledem na vypracování udržitelné energetické politiky;
  • Vypracování plánů energetické účinnosti;
  • Žádost o povolení a výjimky;
  • Poskytování poradenství v oblasti obchodování s emisemi a obchodování s certifikáty.

Tom Meevis obrázek

Tom Meevis

VEDOUCÍ PARTNER / ADVOKÁT

tom.meevis@lawandmore.nl

Naše odborné znalosti v oblasti energetického práva

Solární energie

Solární energie

Zaměřujeme se na energetické právo, které se zaměřuje na větrnou a solární energii.

Na právo životního prostředí se vztahují nizozemské i evropské zákony. Dovolte nám informovat a poradit.

Hledáte specialistu na obchodování s emisemi? Jsme rádi, že vám můžeme dále pomoci!

Výrobce energie

Výrobce energie

Naši podnikoví právníci mohou dohody posoudit a poradit s nimi.

„Chtěl jsem mít právníka
který je pro mě vždy připraven,
i o víkendech “

Nová energetická legislativa

Energetické právo hraje v dnešní společnosti důležitou roli, protože bez elektřiny, světla a tepla se již nemůžeme obejít. Většina energie je stále vyráběna fosilními palivy, jako je ropa a plyn, ale tato paliva jsou pro životní prostředí špatná a navíc docházejí. Abychom zajistili, že nám nedojde energie a nezlepšili životní prostředí, budeme nyní využívat alternativní zdroje energie, jako je voda, vítr, sluneční světlo a bioplyn. Tyto zdroje energie jsou budoucností, protože nejsou škodlivé pro životní prostředí a jsou také nevyčerpatelné.

Co o nás říkají klienti

Naši energetici právníci jsou připraveni vám pomoci:

Office Law & More

Nizozemsko uzavřelo Energetickou dohodu pro udržitelný růst, aby zajistilo provádění energetické a klimatické politiky do budoucna. Cílem této dohody je, aby Nizozemsko do roku 2050 provozovalo výhradně udržitelnou energii. Energetická dohoda obsahuje různé cíle pro společnosti, které od nich vyžadují úsporu energie. Nizozemská vláda navíc uzavřela dlouhodobé dohody s velkým počtem odvětví, aby sledovala zlepšení energetické účinnosti. Společnosti, které jsou součástí těchto dohod, budou mít několik výhod: budou těžit z úspor nákladů, více inovací procesů a udržitelného image. S víceletými dohodami je však spojeno také několik povinností. Tyto dohody jsou komplikované a je vypracováno velké množství pravidel. Ovlivňuje vaše společnost také nové předpisy? Správná právní podpora je důležitá, abyste věděli, kde jste. Prosím kontaktujte Law & More a my Vám rádi pomůžeme.

Právní předpisy v oblasti dodavatelů energie

Obrázek Energierecht

Musíte se vypořádat s nákupem nebo prodejem energie? Pak víte, že můžete nakupovat elektřinu přes přepážku i prostřednictvím burzy. Vzhledem k tomu, že při metodě přepážky může jedna ze stran zkrachovat, je právní podpora velmi důležitá. Je rovněž důležité, aby byly uzavřeny jasné dohody, aby druhá strana dostála svým závazkům a aby dodavatel neutrpěl žádné ztráty. Law & More nabízí podporu v těchto činnostech, abyste nebyli vystaveni žádným překvapením.

V mnoha případech se dodávka elektřiny a plynu uskutečňuje prostřednictvím elektrické nebo plynové sítě. Osoby nebo společnosti, které dodávají energii jiným spotřebitelům, jsou povinny jmenovat provozovatele sítě. Existují však výjimky z tohoto pravidla: pokud například používáte uzavřený distribuční systém nebo přímou linku, povinnost jmenovat provozovatele sítě neplatí. Uzavřený distribuční systém je obchodní síť, která je geograficky omezená a může mít pouze určitý počet zákazníků. Majitelé uzavřené distribuční soustavy mohou požádat o osvobození od povinnosti určit provozovatele sítě. Přímé vedení existuje, když elektrické vedení nebo plynovod spojuje výrobce energie přímo s uživatelem energie. Přímá linka není součástí sítě, takže v tomto případě neexistuje povinnost jmenovat provozovatele sítě.

Pokud jste součástí dodavatele energie, je důležité, abyste určili, zda existuje uzavřený distribuční systém nebo přímá linka. Je tomu tak proto, že v obou formách dodávek hrají roli různá práva a povinnosti. Je však třeba vzít v úvahu i další aspekty. Dodavatelé energie mohou například potřebovat licenci na dodávku plynu a elektřiny malým spotřebitelům. Kromě toho musí dodavatelé energie zohlednit také ustanovení zákona o teplu, která zase ovlivňuje uzavírání smluv o teplu.

Máte nějaké dotazy nebo nejasnosti ohledně energetických zákonů pro dodavatele energie? Pak zavolejte odborníky Law & More. Nabízíme právní podporu společnostem a spotřebitelům zabývajícím se plynem a elektřinou. Ať už žádáte o licenci, vypracováváte energetickou smlouvu nebo se účastníte veletrhu energie, naši specialisté jsou vám k dispozici.

Obchodování s emisemi a obchodování s certifikáty

Jako společnost musíte řešit obchodování s emisemi nebo obchodování s certifikáty? Musíte vypočítat, kolik CO2 vyprodukujete každý rok, abyste získali přiměřené množství emisních povolenek. Pokud dojde k většímu množství emisí, protože nákup produktu byl zvýšen, budete potřebovat další emisní práva. Pokud potřebujete více velkého množství elektřiny, můžete se účastnit obchodu s certifikáty. V obou případech, Law & Moreprávníci vám přijdou vhod. Naši specialisté se zaměřují na obchodování s emisemi a obchodování s certifikáty a umí vám pomoci, pokud se s tím setkáte. Máte tedy nějaké dotazy ohledně emisních práv? Chcete požádat o emisní povolení? Nebo potřebujete radu ohledně obchodování s emisemi nebo obchodování s certifikáty? Kontaktujte právníky na adrese Law & More.

Chceš vědět co Law & More může udělat pro vás jako advokátní kancelář v Eindhoven a Amsterdam?
Pak nás kontaktujte telefonicky +31 40 369 06 80 nebo pošlete e-mail na:
pan. Tom Meevis, obhájce Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl

Law & More