POTŘEBA POMOCI VÝPOČET PARTNERSKÉHO ALIMONIE?
ŽÁDÁTE O PRÁVNÍ POMOC

NAŠI PRÁVNÍ PŘEDPISY JSOU SPECIÁLNÍMI V PRÁVNÍCH PRÁVECH

Kontrolovány Průhledná.

Kontrolovány Osobní a snadno dostupné.

Kontrolovány Vaše zájmy na prvním místě.

Snadno přístupný

Snadno přístupný

Law & More je k dispozici od pondělí do pátku od 08:00 do 22:00 a o víkendu od 09:00 do 17:00

Dobrá a rychlá komunikace

Dobrá a rychlá komunikace

Naši právníci vyslechnou váš případ a navrhnou vhodný akční plán
Dobrá a rychlá komunikace

Osobní přístup

Naše pracovní metoda zajišťuje, že nás 100 % našich klientů doporučuje a že jsme průměrně hodnoceni známkou 9.4

Partnerské výživné

Nemáte vy nebo váš bývalý partner dostatečný příjem k tomu, abyste žili po rozvodu? Poté má druhý partner povinnost vyplatit bývalému partnerovi výživné.

Rychlá nabídka

Kdy máte nárok na výplatu výživného od svého bývalého partnera?

V zásadě máte nárok na partnerské výživné, pokud po rozvodu nemáte dostatečný příjem na podporu sebe sama. Při určování, zda máte nárok na partnerské výživné, bude zohledněna vaše životní úroveň v době uzavření manželství. V praxi získá jeden z obou partnerů právo na výživné. Ve většině případů je to žena, zejména pokud byla zodpovědná za většinu péče o domácnost a děti. V tomto případě žena často nemá žádný příjem nebo omezený příjem ze zaměstnání na částečný úvazek. V situaci, kdy muž splnil roli „manžela domácnosti“ a žena si udělala kariéru, může muž v zásadě požadovat partnerské výživné.

Aylin Selamet

Aylin Selamet

ADVOKÁT

aylin.selamet@lawandmore.nl

Potřebujete rozvodového právníka?

Podpora dítěte

Každý podnik je jedinečný. Proto získáte právní poradenství, které se přímo týká vašeho podnikání.

Máme osobní přístup a společně s vámi pracujeme na vhodném řešení.

Rozvod je těžké období. Pomůžeme vám s celým procesem.

Žijte samostatně

Žijte samostatně

Naši podnikoví právníci mohou dohody posoudit a poradit s nimi.

Chystáte se rozvést?

Pokud ano, nepochybně vás čeká mnoho problémů. Rozvod může mít významný dopad jak emocionálně, tak právně, počínaje sjednáním manželského a výživného na děti až po nefinanční záležitosti, jako je vytvoření plánu péče o dítě.

Abychom vás připravili, shromáždili jsme informace o otázkách souvisejících s urovnáním rozvodu v naší nové bílé knize. Stáhněte si níže uvedený soubor zdarma a získejte přehled, který vám pomůže hladce procházet rozvodovým procesem.

"Law & More Právníci
jsou zapojeni a umí se vcítit
s problémem klienta“

Úroveň výživného partnera

Po konzultaci se můžete se svým bývalým partnerem dohodnout na výši alimenty partnera. Pokud se vám nedaří dosáhnout dohody společně, jeden z našich právníků vám rád pomůže. Nejenže vám můžeme pomoci s vyjednávacím procesem, ale můžeme také určit výši partnerského alimentu pro vás. Děláme to výpočtem údržby.

Soudce se bude zabývat nejen finanční situací příjemce výživného, ​​ale také finanční situací plátce výživného. Na základě obou situací soud rozhodne, zda jeden z vás má nárok na výživné, a pokud ano, na výši výživného. V některých případech je možné, že máte ve skutečnosti nárok na údržbu partnera, ale že finanční údaje vašeho bývalého partnera ukazují, že on nebo ona prostě nemůže platit partnerské výživné.

Co o nás říkají klienti

Naši rozvodoví právníci jsou připraveni vám pomoci:

Office Law & More

Výpočet údržby

Výpočet údržby je poměrně složitý výpočet, protože je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů. Law & More rádi pro vás provedeme výpočet výživného partnera.

Stanovení potřeby
Výše partnerského výživného závisí na potřebě osoby, která dostává výživné, a na kapacitě osoby, která musí výživné platit. Za účelem stanovení potřeb příjemce výživného se předpokládá standard přibližně 60% čistého příjmu rodiny po odečtení nákladů na jakékoli děti.

Stanovení finanční kapacity
Výpočet únosnosti se provádí pro obě strany. Tento výpočet určuje, zda osoba odpovědná za výživu má dostatečnou finanční kapacitu, aby mohla platit výživné. K určení finanční způsobilosti osoby, která musí platit výživné, musí být nejprve stanoven její čistý příjem. Plátce výživného může nejprve od tohoto příjmu odečíst řadu nákladů. Jedná se zejména o náklady, které musí plátci výživného vzniknout, aby se splnily cíle (náklady).

Porovnání nosné kapacity
Nakonec musí být provedeno srovnání nosnosti. Toto srovnání se používá pro výpočet výše výživného, ​​pro které mají strany stejnou finanční svobodu. Rozsah věřitele výživného je porovnáván s rozsahem dlužníka výživného. Základní myšlenkou je, že věřitel výživného nemusí být v důsledku platby výživného v lepší finanční situaci než dlužník výživného.

Chtěli byste vědět, jaká bude vaše finanční situace po vašem rozvodu? Kontakt Law & More a my s vámi můžeme určit, kolik alimenty budete muset zaplatit nebo obdržet.

Změna alimenty

Pokud chcete jednostranně zrušit nebo změnit partnerské výživné, musí to být provedeno soudem. Můžeme jménem vašeho soudu podat žádost o změnu. Soud může změnit partnerské výživné, tj. Zvýšit, snížit nebo nastavit na nulu. Podle zákona musí tedy dojít ke „změně okolností“. Pokud soud zjistí, že nedošlo ke změně okolností, vaše žádost nebude vyhověna. Tento koncept není v zákoně dále vysvětlen, a proto se může týkat celé řady okolností. V praxi to často zahrnuje změnu finanční situace jednoho z bývalých partnerů.

Ukončení partnerského výživného
Povinnost platit výživné partnerům může skončit v následujících situacích:

  • v případě úmrtí vašeho nebo bývalého partnera;
  • uplynula-li soudem určená maximální doba výživného;
  • pokud se osoba, která pobírá výživné, znovu vdá, uzavře registrované partnerství nebo spolu začnou žít;
  • pokud se změnily majetkové poměry a osoba, která pobírá výživné, se dokáže sama uživit

Naši rozvodoví právníci mají znalosti jak rodinného práva, tak podnikatelského know-how, a proto jsou v ideálním případě v těchto případech připraveni poskytnout vám právní a daňovou pomoc. Potřebujete rozvodového právníka? Kontakt Law & More.

Chceš vědět co Law & More může udělat pro vás jako advokátní kancelář v Eindhoven a Amsterdam?
Pak nás kontaktujte telefonicky +31 40 369 06 80 nebo pošlete e-mail na:
pan. Tom Meevis, obhájce Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
pan. Maxim Hodak, advokát ve společnosti & More - maxim.hodak@lawandmore.nl

Law & More