POTŘEBUJETE DOPRAVNÍHO PRÁVNÍKA?
ŽÁDÁTE O PRÁVNÍ POMOC

NAŠI PRÁVNÍ PŘEDPISY JSOU SPECIÁLNÍMI V PRÁVNÍCH PRÁVECH

Kontrolovány Průhledná.

Kontrolovány Osobní a snadno dostupné.

Kontrolovány Vaše zájmy na prvním místě.

Snadno přístupný

Snadno přístupný

Law & More je k dispozici od pondělí do pátku od 08:00 do 22:00 a o víkendu od 09:00 do 17:00

Dobrá a rychlá komunikace

Dobrá a rychlá komunikace

Naši právníci vyslechnou váš případ a navrhnou vhodný akční plán
Dobrá a rychlá komunikace

Osobní přístup

Naše pracovní metoda zajišťuje, že nás 100 % našich klientů doporučuje a že jsme průměrně hodnoceni známkou 9.4

Dopravní právník

Logistický sektor je dynamický a neustále se vyvíjí. V důsledku globalizace obchodu se stále více zboží přepravuje mnoho kilometrů různými způsoby. To by mohlo zahrnovat námořní, silniční, železniční a leteckou dopravu. Do tohoto procesu je zapojeno mnoho stran, jako jsou klienti, přepravci, speditéři, pojišťovny a příjemci. Koneckonců, zboží je přijímáno a přepravováno různými stranami.

Ačkoli tento proces přepravy často nezpůsobuje žádné problémy všem těmto stranám, někdy se stále může pokazit. Pokud dojde k zastavení přepravy, ke zpoždění nebo k poškození nebo ztrátě nákladu na cestě, mohou mezi stranami vzniknout otázky odpovědnosti. Kdo je odpovědný, a měl by proto nahradit vzniklou škodu? A jaké kroky lze podniknout, pokud strana jednoduše nesplní své závazky? Odpověď na tyto otázky bude nejprve třeba najít na webu dohod mezi všemi těmito stranami.

Kromě dohod mezi stranami je třeba při řešení otázek dopravního práva zohlednit i mezinárodní předpisy. Přeprava nakonec přece jen probíhá na mezinárodní úrovni a překračuje tak různé státní hranice. Mezinárodní pravidla proto hrají důležitou roli. Uplatňované mezinárodní úmluvy závisí na způsobu dopravy. Například úmluva o pravidlech Haag-Visby se vztahuje na námořní dopravu a Montrealská úmluva se vztahuje na leteckou dopravu. Například úmluva CMR je důležitá v silniční dopravě.

Tom Meevis obrázek

Tom Meevis

VEDOUCÍ PARTNER / ADVOKÁT

tom.meevis@lawandmore.nl

Advokátní kancelář v Eindhoven a Amsterdam

Firemní právník

„Během úvodu mi to bylo hned jasné
že Law & More má jasný plán
akce“

Dopravní zákon však nepřekračuje pouze státní hranice. V souvislosti s dopravním zákonem jsou rovněž zadány různé jurisdikce. Například se jasně překrývá dopravní právo a pracovní právo, smluvní právo, právo obchodních společností a mezinárodní právo. Koneckonců, například, dopravce zaměstnává podřízené a příkazy jsou vydávány speditérům. V těchto situacích mohou nastat i problémy související s dopravním právem. Řešíte takový problém? Dále je důležitá široká a aktuální znalost záležitostí ve výše uvedených oblastech práva.

Co o nás říkají klienti

Naši právníci v oblasti dopravy jsou připraveni vám pomoci:

Office Law & More

Naše služby

S ohledem na výše uvedené je odvětví logistiky především složité a je třeba vzít v úvahu několik aspektů. V Law & More chápeme, že logistika zahrnuje komplexní zájmy, a to jak v Nizozemsku a Evropě, tak globálně. Proto si myslíme, že je důležité být o krok napřed před potenciálními problémy vypracováním (přepravních) dohod a obecných podmínek. Může například regulovat nebo vyloučit odpovědnost s ohledem na různé otázky dopravního práva.

Řešíte poškození nákladu, postupy, vymáhání pohledávek nebo zabavení v kontextu dopravního práva? I tehdy Law & More tým je tu pro vás. Naši právníci jsou nejen odborníky v oblasti dopravního práva, ale také v dalších souvisejících právních oblastech. Máte další dotazy? Prosím kontaktujte Law & More.

Chceš vědět co Law & More může udělat pro vás jako advokátní kancelář v Eindhoven a Amsterdam?
Pak nás kontaktujte telefonicky +31 40 369 06 80 nebo pošlete e-mail na:
pan. Tom Meevis, obhájce Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
pan. Maxim Hodak, advokát ve společnosti & More - maxim.hodak@lawandmore.nl

Law & More