Kdy je vyžadován právník?

Kdy je vyžadován právník?

Obdrželi jste předvolání a brzy se musíte dostavit k soudci, který rozhodne o vašem případu, nebo budete chtít zahájit řízení sami. Kdy je najímání právníka, který vám pomůže ve vašem soudním sporu, na výběr a kdy je povinné najmout právníka? Odpověď na tuto otázku závisí na typu sporu, který řešíte.

Trestní řízení

Pokud jde o trestní řízení, zapojení advokáta není nikdy povinné. V trestním řízení není protistranou spoluobčan ani organizace, ale státní zastupitelství. Tento orgán zajišťuje odhalování a stíhání trestných činů a úzce spolupracuje s policií. Pokud někdo dostane předvolání od státního zastupitelství, je považován za podezřelého a státní zástupce rozhodl o jeho stíhání za spáchání trestného činu.

Přestože není povinné zapojit právníka do trestního řízení, důrazně doporučujeme, abyste tak učinili. Kromě toho, že právníci jsou specializovaní a mohou nejlépe zastupovat vaše zájmy, někdy se ve fázi vyšetřování dopouští (například) policie (formálních) chyb. Uznání těchto, často právně plných chyb, vyžaduje odborné znalosti, které právník má, a může v některých případech vést k zásadnímu pozitivnímu účinku na konečný verdikt, jako je osvobozující rozsudek. Při vašem výslechu (a výslechu svědků) může být přítomen také advokát, a tím zajistit vaše práva.

Správní postupy

Zapojení advokáta také není povinné v řízení proti vládním organizacím nebo v případě, že podáte odvolání k Ústřednímu odvolacímu soudu nebo divizi správní jurisdikce Státní rady. Jako občan nebo organizace stojíte proti vládě, jako je IND, daňové úřady, obec atd. Ve věcech týkajících se vašeho příspěvku, dávek a povolení k pobytu.

Najmout si právníka je však rozumná volba. Advokát dokáže správně odhadnout vaše šance na úspěch při podání námitky nebo zahájení řízení a ví, jaké argumenty je třeba předložit. Advokát si je rovněž vědom formálních požadavků a lhůt, které platí ve správním právu, a může tedy správně řídit správní řízení.

Civilní řízení

Občanskoprávní případ zahrnuje konflikt mezi soukromými osobami a/nebo soukromoprávními organizacemi. Odpověď na otázku, zda je pomoc advokáta povinná, je v občanských věcech poněkud složitější.

Pokud řízení probíhá u okresního soudu, není nutné mít právníka. Okresní soud má pravomoc v případech s (odhadovanou) pohledávkou nižší než 25,000 XNUMX EUR a ve všech případech týkajících se zaměstnání, případů pronájmu, drobných trestních případů a sporů o spotřebitelský úvěr a nákup spotřebitele. Ve všech ostatních případech se postupuje u soudu nebo u odvolacího soudu, a proto je povinné mít obhájce.

Souhrnné řízení

Za určitých okolností je možné v občanskoprávním případě požádat soud o rychlé (předběžné) rozhodnutí v nouzovém řízení. Nouzový postup je také známý jako zkrácené řízení. Lze si představit například souhrnné řízení o „Viruswaarheid“ o zrušení zákazu vycházení.

Pokud zahájíte zkrácené řízení sami u civilního soudu, je povinné mít právníka. Není tomu tak, pokud lze řízení zahájit u okresního soudu nebo se proti sobě bráníte ve zkráceném řízení.

Přestože zapojení právníka není vždy povinné, často je vhodné. Advokáti často vědí všechny výhody a nevýhody této profese a jak mohou váš případ nejlépe dotáhnout do úspěšného konce. Angažování právníka však není užitečné pouze tehdy, pokud musíte nebo chcete jít k soudu. Vzpomeňte si například na oznámení o námitce proti vládní agentuře nebo pokutu, oznámení o prodlení z důvodu neplnění nebo obranu, když vám hrozí výpověď. Vzhledem k jeho právním znalostem a dovednostem vám zapojení advokáta nabízí nejlepší šance na úspěch.

Myslíte si, že po přečtení článku potřebujete odbornou radu nebo právní pomoc specializovaného právníka? Neváhejte kontaktovat Law & More. Law & MorePrávníci jsou odborníky ve výše uvedených oblastech práva a rádi vám pomohou telefonicky nebo e-mailem.

Law & More